18.-20.10. 2024 VÍKEND S JÓGOU V TELČI + koncert tibetských mís a gongu

Jóga v příjemném prostředí volnočasového centra Panský dvůr nedaleko samotného historického jádra města. Přijeďte si užít jak společné jógování, tak atmosféru krásného města. Jógový program bude obohacen koncertem tibetských mís a gongu, který povede náš milý host František Horváth.
 

TERMÍN:
21.-23.4. 2022, v penzionu se lze ubytovat v pátek od 14h, se cvičením začínáme v 18:00
 
MÍSTO KONÁNÍ:
PANSKÝ DVŮR TELČ, nachází se v těsné blízkosti historického jádra města, součástí dvora je restaurace, pivovar, Panský penzion, dva velké sály, volnočasové centrum, lanové centrum, dětská herna, turistické informační centrum, parkoviště, v centru dvora kamenné nádvoří
adresa: Slavatovská 86, 588 56 Telč
Více o hotelu naleznete na stránkách www.panskydvurtelc.cz
 
JÓGOVÝ PROGRAM:
 • cvičení bude probíhat v prostorném podkrovním sále s dřevěnou podlahou
 • s sebou je nutné si vzít protiskluznou podložku na cvičení jógy
 • kurz jógy je vhodný pro mírně až středně pokročilé
 • ostatní pomůcky jako deky, pásky, bločky budou na místě k dispozici
 • časový rozpis lekcí se může ještě mírně změnit

PÁTEK
18:00-19:30 HATHAJÓGA S RELAXACÍ, rozšíření vnímavosti k dechu i k našemu tělu, základní držení těla, nácvik vybraných stojných pozic, závěrečná relaxace
SOBOTA
7:30-9:00 POZDRAV SLUNCI A JEHO OBMĚNY, pozdrav slunci je sestava pozic pro rozproudění energie a pro flexibilitu celého těla a cvičí se v rytmu dechu, v lekci projdeme několik různých pozdravů od jednodušších až po ty náročnější. Lekci obohatíme dechovým a meditačním cvičením.
15:00-16:30 JEMNÁ JÓGA
17:00-18:30 KONCERT TIBETSKÁCH MÍS A GONGU  s Františkem Horváthem
NEDĚLE
7:30-9:00  SLOW FLOW JÓGA, pomalé a klidné plynutí pozic za sebou v návaznosti na náš dech

 

KONCERT TIBETSKÝCH ZPÍVAJÍCÍCH MÍS  neboli relaxačně meditační zvuková lázeň. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naši mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní. Orchestr tibetských mís bude svým zvukem majestátně doplňovat metrový Gong. Při koncertě je doporučené (ne však nutné) ležet v relaxační poloze v lehu na zádech. Zvuk tibetských mís také léčí, očišťuje tělo od toxinů, rozpouští energii vyžitých mentálních vzorců, podporuje proudění prány a revitalizuje tělesné tekutiny, navozuje pocit spokojenosti, vyrovnanosti a jasnosti a napomáhá hojení. 

Koncertem vás provede František Horváth, který se prací s tibetskými mísami věnuje intenzivně od roku 2008. Během svého studia rozsáhlých oblastí vibroakustické terapie měl možnost učit se od takových mistrů jako je Simon Heather, zakladatel britské College of Sound Healing nebo Dr. Lobsang Dhondup Tsang, který je jedním z léčitelů Dalajlámova doktora v Institutu tibetské masáže v indickém městě McLeod Ganj (Dharamsala). Prošel učitelským výcvikem práce s tibetskými mísami u mistra zvuku Kalyana Krishny Tamrakara v nepálském Kátmándú a také je registrovaným zvukovým masérem metody Petra Hesse na německém Institutu Petra Hesse.

V současné době se plně věnuje práci se zvukem zpívajících mís a pořádá po České republice meditačně relaxační koncerty, semináře a praktické dílny zaměřené na použití zvuku těchto nástrojů v domácím léčitelství.

"Tibetské zpívající mísy jsou již roky neodmyslitelnou součástí mého života a nadále mi pomáhají v sobě i v lidech kolem podporovat zdraví a v dnešní době tak vzácný klid mysli. V tónech tibetských mís nacházím hloubku, klid a uvolnění, stavy tak důležité pro zdravý tělesný i mentální vývoj. Postupem času jsem i díky zpívajícím mísám mohl poznat, co to skutečně je meditace - ten stav naprostého odevzdání a splynutí s naší nejhlubší Podstatou. Největším potenciálem tibetských zpívajících mís je v mých očích právě schopnost nás hluboce uvolnit, ztišit mysl a umožnit nám tím nahlédnout naší pravou Podstatu a dosáhnout sjednocení - skutečný cíl veškeré jógy."

CENA JÓGOVÉHO PROGRAMU:
 • jógový program na osobu 2 300 Kč, tato částka se platí předem na účet

 

CENA UBYTOVÁNÍ:
 • Panský penzion byl postaven v roce 2019. Nabízí tak nové pokoje ve zcela klidné části areálu Panský dvůr Telč. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a TV.
  K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje, 2 čtyřlůžkové pokoje a 2 apartmány.
 • pokoj rezervujeme pro všechny účastníky my, ubytování v hotelu si každý účastník platí sám na místě na recepci
 • hotel nabízí účastníkům kurzu jógy zvýhodněnou cenu (obsahuje ubytování na dvě noci se snídaní)
 • cena za 1 osobu na dvoulůžkovém pokoji obsazeném 2 osobami 2 100 Kč
 • cena pro 1 osobu na čtyřlůžkovém pokoji obsazeném 3 osobami 1 820 Kč
 • cena pro 1 osobu na čtyřlůžkovém pokoji obsazeném 4 osobami 1 620 Kč
 • cena za jednolůžkový pokoj (jedna osoba ve dvoulůžkovém pokoji) 2 900 Kč 
 • apartmán 2+1 (apartmán pro dvě osoby s možnosti přistýlky s plně vybavenou kychyňkou a koupelnou), cena za osobu 2 200 Kč (při obsazenosti dvou osob), cena za přistýlku 1 300 Kč   
 • cena zahrnuje: ubytování na 2 noci, snídaně formou švédských stolů v místní Panské restauraci, parkování, wifi 

 

MOŽNOSTI V AREÁLU A OKOLÍ:
V AREÁLU: restaurace, pivovar, prohlídky pivovaru se sládkem, smyslová zahrada, výstavy, lezecká stěna, lanové centrum, dětská herna s kavárnou, půjčovna elektrokol, úschovna kol, masáže, turistické informační centrum
V OKOLÍ: město Telč je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO pro jedinečné renesanční náměstí s podloubími a pozdně gotický zámek s rozlehlým zámeckým parkem. Prohlédnout si můžete Telčské podzemí nebo vyrazit na výlet, v okolí se nachází množství naučných stezek a cyklistických tras.


REZERVACE:
Máte- li o tento víkend s jógou zájem, rezervujte si místo vyplněním rezervačního formuláře. Do 24 h Vás budeme kontaktovat a pošleme Vám další informace a podklady k uhrazení. Máte- li jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 737 076 337

 

REZERVUJTE ZDE